Etykiety

eksperymenty (37) jestem mamą (36) prace plastyczne (27) piątki z eksperymentami (23) przyroda wokół nas (23) z papieru (20) prezenty (17) zabawy na świeżym powietrzu (17) zmysły pracują (17) wiosna (16) świat zwierząt (15) sposób na dziecko (14) miejsca na wycieczki (13) nauka czytania i pisania (13) zima (13) lato (12) polecam (12) wesoła matematyka (12) woda (12) dzieci w kuchni (11) igłą i nitką (10) Boże Narodzenie (9) recykling (9) rośliny (9) tekściory (9) Tatry z dziećmi (8) nowe doświadczenia (8) zabawy ruchowe (8) zabawy z niemowlęciem (8) zmysłowe piątki (8) Wielkanoc (7) farbami (7) kwiaty (7) niekoniecznie pędzlem (7) projekt tęcza (7) przygotowanie do czytania i pisania (7) Kosmiczny listopad (6) OK (6) Pomoce dydaktyczne (6) dla mamy (6) kosmos (6) kreatywne (6) zabawy z małym dzieckiem (6) dotyk (5) pisanie (5) wakacyjna szkoła 2015 (5) wyklejanka (5) fotografia (4) kolorowe nutki (4) książki (4) smak (4) sprawdzenie wiedzy (4) słuch (4) Słońce (3) Ziemia (3) czytanie ze zrozumieniem (3) dla niejadka (3) kalendarz adwentowy (3) kartki (3) konspekty lekcji (3) patriotycznie (3) pomysły na w-f (3) projekty (3) równowaga (3) w mojej klasie (3) węch (3) zabawy dla pierwszaków (3) zabawy w domu (3) zabawy w szkole (3) zabawy ze słowami (3) ciąża (2) jesień (2) las (2) lekcja inaczej (2) mali rzeźbiarze (2) pisanie nie musi być nudne! (2) storyline (2) tutorial (2) układanki (2) wakacje (2) walentynki (2) wzrok (2) z komputerem za pan brat (2) zabawy integrujące (2) zdrowie (2) Nowy Rok (1) OK zeszyt (1) człowiek (1) escape room (1) gry komputerowe (1) gry na lekcjach (1) gry planszowe (1) inne (1) jak się uczyć (1) lalki (1) lapbook (1) mała fizyka (1) mikołąjki (1) mnemotechniki (1) noc naukowców (1) ogień (1) origami (1) pamięć (1) pojazdy (1) postanowienia (1) powietrze (1) warzywa (1) zabawy dla maluchów (1) zabawy z angielskim (1) zabawy z muzyką (1) zasady w klasie (1) zwierzęta (1) życie z nastolatką (1)

sobota, 23 czerwca 2018

Dzień Ojca w wersji zuchowej

   Od kilku miesięcy mamy w domu zucha, z czego, jako harcerskie małżeństwo, jesteśmy bardzo dumni. Wreszcie rodzinna tradycja jest kultywowana. A nasz smyk uwielbia swoje zbiórki, druhny, druha, kolegów, mundur i biwaki pod namiotami. A najbardziej kocha wszelkie gry i zadania. Kocha je tak bardzo, że w tym roku postanowił obdzielić miłością również tatusia, emerytowanego harcerza.

   Moich dzieciaków nie ma dzisiaj w domu, bo "wakacjują" się u dziadków, ale rano mąż odebrał telefon z podwójnymi życzeniami (bo urodził się jako prezent dla swojego taty) od naszej bandy i z informacją, że ch nie ma, ale prezent jest. Musi go sobie tylko znaleźć (przerażenie w oczach męża, bo dzieci porządku w swoich pokojach nie zostawiły :)). Po chwili dodali, że komputer mu trochę pomoże. I tu pomogłam trochę ja, bo podrzuciłam rano do mężowskiego laptopa podpowiedź przygotowaną przez dzieci- karteczkę z narysowanymi brudnymi ubraniami. Od razu załapał, że będzie gra. W końcu zuch w domu zobowiązuje :)Przegrzebał całe pranie, ale niczego nie znalazł. Dopiero wtedy zajrzał do pralki, gdzie znalazł mapę narysowaną przez Krzysia (Julka pomagała tylko słownie, bo w poniedziałek złamała rękę).Zadanie nie było łatwe, ale udało mu się dotrzeć do pokoju Krzysia, gdzie wisiała kolejna kartka- z szyfrem.Mąż wysilił szare komórki i w sumie zaskakująco szybko odkrył, że ma szukać w szafie Julki. Najpierw podejrzliwie obejrzał całą szafę dookoła w poszukiwaniu kolejnego zadania. Pewnie bał się, że po otwarciu wypadnie na niego cała zawartość.


         Tu czekało zaskoczenie- Julka zostawiła idealny porządek w szafie i....wielką czekoladę dla tatusia, z przyklejoną kartką z gratulacjami od całej trójki.
   Szkoda mi trochę, że jest Dzień Ojca,  a dzieci nie ma w domu, ale sama gra sprawiła mężowi dużą frajdę, więc polecam Wam ten pomysł do wykorzystania za rok.


A jeśli ktoś chciałby wykorzystać sam szyfr, to będzie o tym niedługo osobny post, bo często wykorzystuję  harcerskie szyfry w pracy w szkole. Zaglądajcie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz