Etykiety

eksperymenty (37) jestem mamą (33) piątki z eksperymentami (23) przyroda wokół nas (22) prace plastyczne (20) z papieru (17) zabawy na świeżym powietrzu (17) zmysły pracują (17) świat zwierząt (15) wiosna (14) miejsca na wycieczki (13) prezenty (13) sposób na dziecko (13) zima (13) lato (12) nauka czytania i pisania (12) polecam (12) woda (12) dzieci w kuchni (11) wesoła matematyka (10) igłą i nitką (9) recykling (9) tekściory (9) Tatry z dziećmi (8) rośliny (8) zabawy ruchowe (8) zabawy z niemowlęciem (8) zmysłowe piątki (8) nowe doświadczenia (7) projekt tęcza (7) przygotowanie do czytania i pisania (7) Boże Narodzenie (6) Kosmiczny listopad (6) OK (6) dla mamy (6) farbami (6) kosmos (6) kwiaty (6) niekoniecznie pędzlem (6) zabawy z małym dzieckiem (6) dotyk (5) kreatywne (5) pisanie (5) wakacyjna szkoła 2015 (5) Pomoce dydaktyczne (4) Wielkanoc (4) fotografia (4) kolorowe nutki (4) książki (4) smak (4) słuch (4) Słońce (3) Ziemia (3) czytanie ze zrozumieniem (3) dla niejadka (3) kartki (3) patriotycznie (3) pomysły na w-f (3) projekty (3) równowaga (3) sprawdzenie wiedzy (3) wyklejanka (3) węch (3) zabawy ze słowami (3) ciąża (2) jesień (2) konspekty lekcji (2) las (2) pisanie nie musi być nudne! (2) storyline (2) układanki (2) wakacje (2) walentynki (2) wzrok (2) z komputerem za pan brat (2) zabawy w domu (2) zdrowie (2) OK zeszyt (1) człowiek (1) gry komputerowe (1) gry planszowe (1) inne (1) jak się uczyć (1) kalendarz adwentowy (1) lalki (1) lapbook (1) lekcja inaczej (1) mali rzeźbiarze (1) mała fizyka (1) mikołąjki (1) mnemotechniki (1) noc naukowców (1) ogień (1) origami (1) pamięć (1) pojazdy (1) powietrze (1) tutorial (1) w mojej klasie (1) warzywa (1) zabawy dla pierwszaków (1) zabawy integrujące (1) zabawy w szkole (1) zabawy z angielskim (1) zabawy z muzyką (1) zasady w klasie (1) zwierzęta (1)

niedziela, 26 stycznia 2014

Noworoczne postanowienia

Co prawda, styczeń zbliża się już ku końcowi, ale na noworoczne postanowienia nie jest jeszcze zbyt późno. Szczególnie, jeśli postanawiamy zadbać o siebie. I do tego, a konkretnie do zadbania o swój umysł, zachęca nas bardzo Akademia Umysłu. W jaki sposób? Zachęcam do kliknięcia TUTAJ. Po zdecydowaniu, że chcesz zadbać o swój umysł....otrzymasz rabat, który skuteczni Ci to ułatwi.Dzięki programom oferowanym przez Akademię Umysłu możesz poprawić swoją pamięć, koncentrację oraz umiejętność szybkiego czytania. Moje dzieciaki uwielbiają tę grę. Muszę ją traktować jako nagrodę, od czasu do czasu, bo najchętniej by się od niej nie odrywały :)

Nie zapomniano jednak także o dorosłych. Także możemy się samodoskonalić dzięki ćwiczeniom w formie gry. Warto zadbać o swoje szare komórki. Cały rok wytężonej pracy przed nami :) Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.
Program, tak jak i ten dla dzieci, posiada możliwość zapisywania wyników poszczególnych członków rodziny. Każdy tworzy swój profil i może swobodnie przeskakiwać na kolejne poziomy. A trochę ich jest. I w sumie nie jest powiedziane, że gra musi służyć tylko dorosłym, bo starsze dzieci bez problemu sobie z nią poradzą. Zadania polegają między innymi na zapamiętaniu ciągu cyfr, na odnalezieniu dwóch takich samym obrazków (jak memory), czy ustawieniu ich w odpowiedniej kolejności. Czyli cały czas się bawimy, a nasza pamięć i koncentracja się poprawia. A jak wiadomo, dobra pamięć jest bezcenna w świecie peseli i pinów :)

Jak szybko się uczyć: Trójpak
Oprócz gier do użytku domowego, Akademia Umysłu oferuje również całe pakiety do wykorzystania w szkole,Akademia Umysłu JUNIOR EDU i  Akademia Umysłu UCZEŃ EDU- TUTAJ więcej informacji. W skład pakietu wchodzą nie tylko ćwiczenia i scenariusze zajęć, ale także tablice motywacyjne dla uczniów. Choć pewnie motywacji przy pracy z Akademią nie zabraknie.


A więc kto jeszcze nie zrobił postanowień noworocznych- zachęcam do sprawdzenia oferty Akademii Umysłu. Warto, choć jedno postanowienie w roku poświęcić swojemu umysłowi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz