piątek, 17 lutego 2017

Piątek z eksperymentami- woda i olej

Postanowiliśmy spróbować zrobić kolejny eksperyment podpatrzony w internecie. Niestety, zamiast oliwki dla niemowląt, której nie mieliśmy, użyliśmy oleju rzepakowego. Sami zobaczcie, co nam wyszło.

 Początek był bardzo obiecujący. Olej i woda się nie wymieszały. Wielki wow!


Melka postanowiła pomieszać.


Czekamy na efekty

czekamy....


i czekamy....


E tam, znudziłam się :)


Brokatowy glut w słoiku jest super :)


Poprawka- był super. Sami zgadnijcie, co się stało dalej. Cóż, nie miałam czasu na dalszą dokumentację fotograficzną, bo trzeba było ratować sytuację :)

Mimo to, eksperyment nam się podobał i mamy w planie zakup oliwki dla niemowląt (o, ja głupia, niedawno dopiero wyrzuciłam nieużywaną) i drugie podejście :)

Eksperyment oczywiście w ramach piątków z eksperymentami.

4 komentarze:

 1. od razu mówię...oliwka Bambino nie da się zabarwić:/ przynajmniej nie da się tego zrobić barwnikiem do jajek który ja posiadam:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie dlatego polecają oliwkę. Bo chodziło o to, żeby się własnie nie zabarwiła i ładnie oddzieliła od kolorowej wody. Jeszcze to kiedyś powtórzymy.

   Usuń
 2. Fajna zabawa, naprawde.
  Ja nie wyrzucam juz nawet przeterminowanej wody utlenionej,, oliwki, czy kislu. Wszystko sie moze przydac. Fakt, ze w domu szafka ze ,,smieciami" pelna, ale jest ,,jak znalazl"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, ja mam już takie dwie szafki :) Zbieram absolutnie wszystko. Barwniki spożywcze do naszych zabaw i eksperymentów też są już mocno przeterminowane :D

   Usuń