poniedziałek, 11 listopada 2013

Kółko krawieckie- poduszki na igły

Nie wiem czy już o tym wspominałam, ale prowadzę z koleżanką kółko krawieckie w naszej szkole. W zeszłym roku zaprosiłyśmy na nie tylko dzieci z klas II i III i było ich około 13 aktywnie chodzących. W tym roku rozszerzyłyśmy działalność na klasy I-VI, dostałyśmy maszynę do szycia i mamy 26 aktywnych uczennic.
Chcemy pokazać dzieciom, że same mogą stworzyć coś ładnego i przydatnego. Jak w zeszłym roku, tak i w tym zaczęłyśmy więc od poduszek na szpilki i igły. W zeszłym roku były to proste poduszeczki,w tym roku zrobiłyśmy je nieco ambitniej, według tutka mojej siostry- TUTAJ.

Oto efekty:


 Nowe dziewczynki szyły zwykłą poduszkę, z gumką na rączkę.

Jestem bardzo dumna z wszystkich dziewczynek chodzących na kółko. Pracują paluszki, pracują główki. W zeszłym tygodniu dziewczynki po raz pierwszy szyły samodzielnie na maszynie. Uszyły chusteczniki. Nie zdążyłam zrobić zdjęć, ale nadrobię tow  tym tygodniu o wrzucę Wam zdjęcia. Wyszły piękne.
Zachęcam Was do szycia z dziećmi. To doskonała zabawa i ćwiczenie precyzji dla małych paluszków. Już trzylatek może uszyć samodzielnie prostą poduszeczkę na igły. A satysfakcja- bezcenna :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz