Etykiety

eksperymenty (37) jestem mamą (34) piątki z eksperymentami (23) prace plastyczne (23) przyroda wokół nas (23) z papieru (18) zabawy na świeżym powietrzu (17) zmysły pracują (17) wiosna (15) świat zwierząt (15) prezenty (14) sposób na dziecko (14) miejsca na wycieczki (13) zima (13) lato (12) nauka czytania i pisania (12) polecam (12) wesoła matematyka (12) woda (12) dzieci w kuchni (11) igłą i nitką (9) recykling (9) tekściory (9) Tatry z dziećmi (8) nowe doświadczenia (8) rośliny (8) zabawy ruchowe (8) zabawy z niemowlęciem (8) zmysłowe piątki (8) Wielkanoc (7) projekt tęcza (7) przygotowanie do czytania i pisania (7) Boże Narodzenie (6) Kosmiczny listopad (6) OK (6) Pomoce dydaktyczne (6) dla mamy (6) farbami (6) kosmos (6) kreatywne (6) kwiaty (6) niekoniecznie pędzlem (6) zabawy z małym dzieckiem (6) dotyk (5) pisanie (5) wakacyjna szkoła 2015 (5) wyklejanka (5) fotografia (4) kolorowe nutki (4) książki (4) smak (4) sprawdzenie wiedzy (4) słuch (4) Słońce (3) Ziemia (3) czytanie ze zrozumieniem (3) dla niejadka (3) kartki (3) konspekty lekcji (3) patriotycznie (3) pomysły na w-f (3) projekty (3) równowaga (3) w mojej klasie (3) węch (3) zabawy dla pierwszaków (3) zabawy w domu (3) zabawy w szkole (3) zabawy ze słowami (3) ciąża (2) jesień (2) las (2) lekcja inaczej (2) pisanie nie musi być nudne! (2) storyline (2) tutorial (2) układanki (2) wakacje (2) walentynki (2) wzrok (2) z komputerem za pan brat (2) zabawy integrujące (2) zdrowie (2) OK zeszyt (1) człowiek (1) escape room (1) gry komputerowe (1) gry na lekcjach (1) gry planszowe (1) inne (1) jak się uczyć (1) kalendarz adwentowy (1) lalki (1) lapbook (1) mali rzeźbiarze (1) mała fizyka (1) mikołąjki (1) mnemotechniki (1) noc naukowców (1) ogień (1) origami (1) pamięć (1) pojazdy (1) powietrze (1) warzywa (1) zabawy dla maluchów (1) zabawy z angielskim (1) zabawy z muzyką (1) zasady w klasie (1) zwierzęta (1) życie z nastolatką (1)

piątek, 30 sierpnia 2013

Zmysłowe piątki- równowaga

Ja oczywiście na ostatnią chwilę. Ale przed północą się jeszcze załapię. Bo my gapy bawiliśmy się dzisiaj, a trzeba było wcześniej i dzisiaj tylko posta wrzucić. Oj, poprawimy się przed kolejnym piątkiem :)

Dziś pracowaliśmy nad zmysłem równowagi. Nasza aktywność w tym temacie podzieliła się na 4 etapy:
- rozmowa na temat równowagi (całkiem sporo wiedzą te moje dzieciaki)
- zajęcia praktyczne z wagą (ciąg dalszy nastąpi jutro, bo nie na wszystko wystarczyło czasu)
- zajęcia sportowe
- zajęcia plastyczne

Najpierw zapytałam dzieciaki, co to jest równowaga. Julka bardzo fajnie powiedziała, że równowaga jest wtedy, kiedy idziemy prosto :) Ale obydwoje wiedzieli, że równowaga jest nam potrzebna do chodzenia, biegania, skakania. I do pracy w cyrku :)

Później pojechaliśmy do szkoły, bo jeszcze gazetka czekała na zrobienie. Bezczelnie wykorzystałam dzieciaki :), ale w nagrodę była zabawa z wagą. Sprawdzaliśmy jak ustawiają się szalki bez odważników i z odważnikami.

Po tej zabawie przyszedł czas na zabawy sportowe, między innymi: rowerek biegowy, chodzenie po skakance, chodzenie po pieńku, skoki na piłce, rzucanie i łapanie dysku na dwóch i na jednej nodze (wniosek: na dwóch łatwiej, bo do łapania też nam potrzebna równowaga :) ).


A wieczorem (już w piżamkach) zrobiliśmy papużki, które pięknie utrzymują równowagę. Sami zobaczcie.I to tyle na dzisiaj :) Jeśli ktoś chciałby zrobić taką papugę, piszcie na maila- wyślę Wam wzór papugi :)
3 komentarze:

 1. Już myślałam że się rozmyśliliście, ciesze się że nie.
  Wyczesane te papugi, chcę koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, no co ty, taki superaśny projekt, a nas miałoby nie być?:) Ja tylko jak zwykle na ostatnią chwilę. Ale kolejny piątek zrobię już wcześniej, a posta wrzucę w piątek rano. W projekcie tęcza też robiłam wszystko przez to ostatnia...

   Wieczorkiem wyślę Ci papugę na maila. Muszę ją zeskanować :) Mam jeszcze superaśnego motylka, ale o tym jakoś w tygodniu.

   Usuń
 2. papugi rewelacja! odgapimy na pewno:P

  OdpowiedzUsuń