środa, 3 lipca 2013

Projekt tęcza- dzień czerwony

Trochę spóźniona (jedyna dwa dni + post dzisiejszy na ostatnią chwilę), ale postanowiłam dołączyć się do projektu tęcza, zaproponowanego przez Kreatywnik. Od poniedziałku przez cały tydzień trzeba zrobić coś w danym kolorze każdego dnia.

1 lipca - CZERWONY
2 lipca - POMARAŃCZOWY
3 lipca - ŻÓŁTY
4 lipca - ZIELONY
5 lipca - NIEBIESKI
6 lipca - GRANATOWY
7 lipca - FIOLETOWY

I tak poniedziałek był czerwony ( u nas dopiero dzisiaj). Zrobiłam z dziećmi szybciutko rozcierane serduszka, których Julka jest ostatnio fanką :) Ja je pamiętam jeszcze z przedszkola....

Potrzebna jest tylko kartka, nożyczki i kredka (najlepiej bambino).

Z części kartki wycinamy serduszko, jego brzegi mocno kolorujemy kredką, kładziemy je na drugiej części kartki (lub na drugiej kartce) i mocno rozcieramy kredkę. I voila! Robota dosłownie na 2 minuty :)Jeśli to za mało czerwonego dla Was, to zapraszamy jeszcze do zrobienia domowych lodów. My użyliśmy reszty zamrożonych owoców w kolorze...czerwonym :) owoce koniecznie muszą być zamrożone, bo inaczej wyjdzie koktail :)

Do crushera wrzucamy mrożone owoce, trochę jogurtu naturalnego i ze dwie łyżeczki cukru. Wszystko rozdrabniamy na miazgę i lody gotowe. Jak dla mnie mają idealną konsystencję. Takie lekko roztopione, kremowe. Mniam!
Kolejne kolory, mimo opóźnienia w kolejnych postach, dla większego porządku :)

1 komentarz:

  1. Przede wszystkim bardzo mi miło, że dołączyliście do projektu. Serduszko jest cudowne, a lody wyglądają na bardzo smakowite. Z pewnością takie właśnie były :). Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń